Aleea literară
Vă invităm respectuos să vă inregistrati și să publicați diverse creatii personale:Poezii, proză, articole, maxime și cugetări, proverbe și zicători, fabule, pilde, literatură pentru copii.Puteți să adăugați fotografii, muzică, video, desene, imagini,să scrieți comentarii, să adăugați noi prieteni!Va dorim succes in toate si bun venit la UPN!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Aleea literară
Vă invităm respectuos să vă inregistrati și să publicați diverse creatii personale:Poezii, proză, articole, maxime și cugetări, proverbe și zicători, fabule, pilde, literatură pentru copii.Puteți să adăugați fotografii, muzică, video, desene, imagini,să scrieți comentarii, să adăugați noi prieteni!Va dorim succes in toate si bun venit la UPN!
Aleea literară
Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.
Conectare

Aici poate fi poezia ta...

Aurelia-Oana Rădulescu
Aurelia-Oana Rădulescu
Oaspete
StatusDacă oamenii pe care îi rănim s-ar ascunde în sufletul nostru aducându-ne cu ei toată durerea pe care le-am provocat-o ,nu am avea de ales decât să-i hrănim din noi înșine până se vor vindeca ,altfel ,vom fi nevoiți să trăim veșnic cu durerea lor adânc sculptată în ființa noastră.
Postari6
Au multumit : 0

Localitatea : România
25102017
Şi tot fug şi fug...

(Aurelia-Oana Rădulescu)

Alături amintirea răsună
De triluri şi zâmbete copilăreşti.
Clipele dulci fără număr
Şi-au luat aripile îngereşti
Zburând departe-n tărâmul neştiut.

Şi cu inima înverşunată